طرح تولید دیوارهای پیش ساخته (پانل های گچی) پی دی اف پرینت ایمیل

برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

دیوارهای پیش ساخته بیش از یک قرن است که وارد زندگی بشر مدرن شده لکن استفاده گسترده از این تکنولوژی به بعد از جنگ دوم جهانی برمی گردد.

صرفه جویی در زمان و هزینه ساخت از عمده ترین دغدغه های بازسازی ویرانه های جنگ دوم جهانی بود که بدین منظور دیوارهای پیش ساخته مورد توجه دست اندرکاران قرار گرفت و امروزه در کشورهای پیشرفته صنعتی تقریبا هیچ بنایی را نمی توان یافت که در پروسه ساخت آن از مصالح پیش ساخته استفاده نشده باشد. سابقه استفاده از دیوارهای پیش ساخته در ایران هرچند به دهه های چهل وپنجاه می رسد، شركت صداگير يكي از كهن ترين مجموعه هاي توليد كننده اين محصولات در ايران مي باشد. لکن اقبال گسترده بازار به این نوع مصالح عمدتا به ده سال اخیر برمی گردد. امروزه دیوارهای پیش ساخته به عنوان یکی از مصالح اصلی صنعت ساختمان مورد توجه انبوه سازان می باشد و به جرات می توان گفت کلیه سازنده های حرفه ای در کشور در تولید مسکن از دیوارهای پیش ساخته به عنوان یکی از ارکان اصلی مصالح که هم موجب صرفه جویی در وقت و هم موجب صرفه جویی فاحش در هزینه تمام شده تولید مسکن می شود استفاده می کنند.
تکنولوژی دیوارهای پیش ساخته سایندگان:
در تکنولوژی دیوارهای پیش ساخته سایندگان گچ به عنوان ماده اولیه اصلی انتخاب شده است که در کنار آب بیش از 98٪ مواد اولیه این خط تولید را تشکیل می دهد. دلیل این امر عبارت است از:
1- گچ یکی از ارزان ترین و فراوان ترین مواد و مصالح ساختمانی در ایران است که در همه جا به وفور یافت می شود و حتی بحرانهای بوجود آمده در بازار مصالح ساختمانی در سالهای اخیر نیز تاثیری در این ماده نداشته است.
2- وزن مخصوص گچ پائین تر از سیمان و مصالح مشابه بوده وسازنده را به اصول سبک سازی نزدیک تر می کند.
3- خمیر گچ خیلی سریع منجمد شده و در پروسه تولید باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود.
4- به عنوان عایق بسیار خوب و مقاومی در برابر حرارت و برودت و صدا عمل می کند.
5- با توجه به نر و ماده بودن دیوارها نصب آن بدون نیاز به ملات زیاد آسان و هم هزینه می باشد.
6- بدلیل نرمیت ماده گچی نسبت به مواد سیمانی کار روی آن راحت بوده و هزینه برش و تغییر آن بسیار اندک است.
کلیه ماشین آلات این تکنولوژی توسط ماشین سازی سایندگان ساخته می شود و بدین جهت قیمت تمام شده خط تولید در مقایسه با مشابه خارجی بسیار پائین است. هم اکنون چندین فقره خط تولید پانل های گچی توسط شرکت سایندگان ساخت و نصب و راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده است. با توجه به پائین بودن هزینه این خط تولید سرمایه گذاران متوسط و انبوه سازان از متقاضیان اصلی این خطوط می باشند. ابعاد پنل های گچی تولید شده در این خط تولید پنجاه سانتی متر در شصت و شش سانتی متر و ضخامت آن هشت سانتی متر می باشد. با توجه به روند روز افزون تولید مسکن در کشور و نیاز روز افزون به مصالح ساختمانی ارزان و سبک سرمایه گذاری در خط تولید پانل های گچی یکی از توجیه دارترین فعالیت های اقتصادی در حال حاضر می باشد. لطفا برای مطالعه خلاصه توجیه اقتصادی طرح به جدول پایین و برای دیدن تصاویر طرح به گالری تصاویر مراجعه فرمایید.
نوع تولید
انواع دیوارهای پیش ساخته (پانل های گچی)
ظرفیت طرح
خط رفت 50000 مترمربع/ خط رفت و برگشت 110000 مترمربع (در یک شیفت هشت ساعته در سال)
نیروی کار
پانزده نفر در سه شیفت کاری
میزان سرمایه ثابت
یک میلیارد و سيصد و هشتاد میلیون ریال.
میزان سرمایه درگردش
دویست میلیون ریال.
فروش سالیانه
سه میلیارد و سیصد میلیون ریال.
قیمت تمام شده
هر متر مربع چهارده هزار ریال.
دوره بازگشت سرمایه
پانزده ماه.
محل مناسب برای اجرای طرح
کلیه مناطق کشور خصوصا کلانشهرها.
درصد قابل تامین مواد اولیه در داخل کشور.
100٪
قیمت جهانی محصول.
چهار دلار.
میزان صادرات
ندارد.
میزان واردات
ندارد.
 
< قبلی   بعدی >

اخبار

افتتاح کارخانه الماسه سازی مولان

کسب نمایندگی تولید محصولات ...

اعطای نمایندگی در زمینه شیرآلات

کسب نمایندگی انحصاری محصولات

عضویت در خبرنامه

   

نظرسنجی سایت

این سایت را در مورد یک شرکت خصوصی مادر چگونه ارزیابی می کنید؟